Wezwania do zapłaty problemy ze spłatą zobowiązań

Wezwania do zapłaty problemy ze spłatą zobowiązań

Wezwania do zapłaty  problemy ze spłatą zobowiązańOsoba która zaczyna mieć problemy ze spłatą zaciągniętych zobowiązań, ze wszystkich sił powinna się strać wyjść z pętli zadłużenia. Jeżeli dostajemy monit czy wezwania do zapłaty od banku i wiemy że nie będziemy ich w stanie spłacić w najbliższym czasie warto umówić się w danym banku i porozmawiać jak wyjść z trudnej sytuacji, nie można bowiem dopuszczać by nasz kredyt w banku stał się wierzytelnością przeterminowaną, z karnymi odsetkami, opłatami za monit i innymi kosztami znacznie podbijającymi wysokość kolejnej raty. Poza monitami itp., przez niespłacanie kredytów możemy trafić do rejestrów w których widnieje nasza historia kredytowa, i jeżeli coś będzie w niej nie tak, nie otrzymamy już żadnego kredytu a nawet nie podpiszemy umowy z dostawcą telewizji, internetu czy np. z operatorem sieci komórkowej. Dlatego zawsze warto rozmawiać z bankiem i podpisać ugodę, niż czekać na samoistny rozwój wydarzeń. Zdajemy sobie sprawę że takie rozmowy są stresujące dla osoby borykającej się z problemem spłaty kredytu, ale warto opanować stres i załatwić sprawę zanim pojawią się większe problemy.

Jeżeli zdajemy sobie sprawę że sami nie poradzimy sobie z długami, warto zasięgnąć porady specjalistów w tym zakresie, wcale nie trzeba mieć na taką poradę pieniędzy, bo możemy uzyskać taką poradę bezpłatnie dzięki ogólnopolskiej akcji edukacyjnej Nasze Długi. Akcja ta jest odzewem na rosnące zadłużenie Polaków, bo podstawą zapobiegania rosnącym długom jest świadomość społeczeństwa do czego może prowadzić nadmiar zobowiązań finansowych. Reasumując jeżeli widzimy że zaczynamy mieć problemy ze spłatą kredytu to albo sami bierzemy sprawę w swoje ręce i szukamy ugody z bankiem albo idziemy po radę do eksperta.

Najważniejsze jest to by nasza sprawa nie trafiła w ręce komornika, bo wtedy będziemy musieli spłacić nie tylko wierzytelność główną ale również koszty postępowania sądowego i postępowania komorniczego. Jeżeli jednak nasza sprawa trafi w ostateczności do komornika, to zadłużenie będzie ściągane z naszego wynagrodzenia czy renty lub emerytury. Na rynku co prawda są oferty dla osób zadłużonych czy osób z komornikiem, są to tak zwane pożyczki na dowód, owszem jest to metoda na wyjście z komornika ale przy zaciąganiu takiej pożyczki, musimy pamiętać o tym że w razie nie spłacania takiej pożyczki odsetki od nieterminowej spłaty są bardzo wysokie, tak samo jak oprocentowanie pożyczki. Można poszukać takiej pożyczki ale trzeba ją bezwarunkowo terminowo spłacać w innym przypadku prędzej czy później trafi do komornika a my popadniemy w pętle zadłużenia.