biurorachunkowepoznansyntex

Na czym polega rozliczanie się na zasadach ryczałtu?

Tekst sponsorowany.

Ryczałt to odmiana podatku dochodowego. Jako przedsiębiorca możesz wybrać rodzaj opodatkowania.

Warto jednak podkreślić, że zgodnie z art. 8 ustawy o zryczałtowanym podatku dochodowym istnieją podmioty, które nie mogą skorzystać z ryczałtu od przychodów ewidencjonowanych, są to między innymi apteki, czy handlujący częściami mechanicznymi. Sprawdź, czym jest podatek ryczałtowy i poznaj jego zalety.

Czym jest ryczałt?

Ryczałt to termin dobrze znany każdemu, kto świadczy usługi księgowe syntex.com.pl. Stanowi bowiem formę rozliczania się z fiskusem, wedle której to przychód jest podstawą opodatkowania. Co jednak wyróżnia ten rodzaj opodatkowania?

Bez względu na to, czy prowadzisz swoją księgowość samodzielnie, czy korzystasz z usług biura rachunkowego, uzyskanego przychodu nie możesz pomniejszyć o koszty jego uzyskania. Stawka ryczałtu może wynosić 3 lub nawet 17%. Jest to zależne od rodzaju prowadzonej działalności – w przyjęciu właściwej stawki opodatkowania pomoże Ci biuro rachunkowe Syntex Biuro rachunkowe Poznań  syntex.com.pl/poznan/ .

Zalety ryczałtu

Biuro prowadzące księgowość dla firm zapewne zaproponuje ten rodzaj opodatkowania przedsiębiorstwu, które ponosi niewielkie koszty działalności. Wśród zalet tego rodzaju opodatkowania wyróżnia się między innymi uproszczoną księgowość, ponieważ ewidencja obejmuje jedynie przychody bez kosztów.

Oczywiście firma musi również prowadzić ewidencję wyposażenia, czy środków trwałych, ale taką dokumentację może wykonać księgowa w biurze rachunkowym syntex.com.pl , z którego usług korzysta firma.

Aby jednak mieć pewność, że zajmie się ono prowadzeniem takich ewidencji, warto przed rozpoczęciem współpracy porównywać oferty między działającymi na rynku biurami rachunkowymi.

Od roku 1991 nasze Biuro rachunkowe działa bez przerw i szczycimy się tym, nabraliśmy doświadczenia oraz potęgujemy własną wiedzę z zakresu księgowości na licznych szkoleniach. Należymy do wielu stowarzyszeń które są tworzone również przez znakomitych doradców podatkowych i księgowych z całej Polski. Zapraszamy do kontaktu duże firmy oraz małe przedsiębiorstwa.