Chwilówka od ręki w 5 minut

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Jesteś osobą zadłużoną, masz za dużo kredytów z którymi już masz problem aby je spłacać, powoli banki zaczynają cię gonić o kolejne raty do zapłaty?  Jeżeli tak, to czas aby pomyśleć co by z tym zrobić. Dobrym rozwiązaniem dla ciebie może okazać się kredyt konsolidacyjny.

Jest to kredyt który pochłonie wszystkie twoje dotychczasowe kredyty w jeden duży kredyt z jedną ratą, możesz również kredytem konsolidacyjnym pokryć zadłużenie wobec np. dostawcy energii czy operatora telefonicznego.  Kredyt konsolidacyjny pomoże uporządkować twoją sytuację kredytową, zamiast 5 czy 10 rat będziesz spłacać jedną większą ratę, nie będziesz musiał pamiętać o wysokości i terminie każdej poszczególnej raty. Kredyt konsolidacyjny pomoże ci również zaoszczędzić pieniądze, które będziesz mógł przeznaczyć na inne cele, ponieważ zazwyczaj okazuje się ze kredyt konsolidacyjny pomimo że ma dużą ratę suma summarum jest korzystniej oprocentowany, poza tym nie będziesz ponosić dodatkowych opłat np. za monity czy upomnienia. Jeżeli zaczynasz mieć problemy ze spłata rat ale nie trafiłeś jeszcze do bik i masz jeszcze dobrą historię kredytową, możesz ubiegać się o kredyt konsolidacyjny w normalnym banku, np. w takim w którym masz już jakiś kredyt lub w takim gdzie masz konto osobiste i jesteś stałym klientem, bo wtedy możesz liczyć na preferencyjne oprocentowanie, nie dostępne dla nowych klientów z ulicy.

Gorzej jeżeli dopadły cię już długi, jesteś zadłużony, trafiłeś do biku i wiesz że żaden bank nie udzieli tobie kredytu.

Kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych

Wtedy możesz udać się po kredyt oddłużeniowy inaczej zwany jako kredyt konsolidacyjny dla zadłużonych w instytucjach poza bankowych czy firmach pożyczkowych, wtedy jednak zazwyczaj musisz mieć coś pod zastaw, co to będzie, zależy od tego o jak duży kredyt oddłużeniowy będziesz się ubiegać. Jeżeli będzie to kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych, twój pożyczkodawca może chcieć pod zastaw nieruchomość. Decydując się na taki krok, starannie i z uwagą przeczytaj umowę jaką masz zamiar podpisać, byś po czasie nie żałował swojej decyzji.