Kredyt a pożyczka pozabankowa

Dużo ofert kredytowych z najlepszymi okazjami i bonusami?!

Na rynku kredytów i pożyczek ciągle widać tłok. W tym tłoku mnożą się dla nas oferty, okazje, bonusy .

Ten sektor finansowy na pewno nie przestanie istnieć, ponieważ zapotrzebowanie na tego typu usługi finansowe rośnie i raczej nie zacznie spadać jeszcze przez długi czas. Wiąże się to między innymi z potrzebą wydawania pieniędzy na przyjemności .

Mimo kryzysu gospodarczego rośnie skłonność do rozrzutności, wydawania pieniędzy na luksusy .

Bazując na własnych doświadczeniach staramy się jednak o powściągliwość w wydawaniu pieniędzy. Tylko niewielka część z nas posiada środki, które pokrywają rozrzutny tryb życia. Reszta niestety zmuszona jest odkładać pieniądze na koncie, w skarpecie, pod poduszką, jak kto woli. Każdy sposób jest dobry, ale akurat ten wydaje się być dość mozolnym .

A przecież jesteśmy bardzo często świadkami promocji czy też obniżenia ceny za przykładowy produkt ( np. sprzęt rtv, agd )do tego stopnia, że grzechem by było przejść obojętnie .

Takie promocje najczęściej mają swoja datę realizacji i najczęściej nie trwają dłużej niż dwa tygodnie dlatego też oczekuje się od nas szybkiej reakcji na bodziec. Na szczęście okazja nie musi przejść nam koło nosa, ponieważ pożyczki bez zaświadczeń rozwiążą ten problem w trybie ekspresowym .

Lubimy nowe ubrania, dodatki, obuwie – tutaj odnosi się to głównie do kobiet, ale też coraz częściej do mężczyzn, dla których wygląd zewnętrzny staje się najlepszą inwestycją .

Zepsuła się pralka, suszarka, lub nie masz czasu na pozmywanie naczyń po obiedzie i przydała by się automatyczna zmywarka – kupujesz. Dzieci rosną, wymagają i oczywiście zasługują na nowy rower, komputer, gry, czy wyjazd na obóz szkolny – fundujesz .

Zbliżają się święta jedne, drugie, potem trzecie – wykładasz pieniądze. Istnieje jeszcze przykra kwestia zadłużeń, które trzeba spłacić w jak najszybszym terminie – spłacasz .

Nie należy się martwić o formalności związane z pożyczką, ponieważ jest ich naprawdę niewiele, a te które są nie sprawiają żadnych problemów .Gdzie się udać ?

Kierunkiem, jaki obierze spora część przyszłych kredytobiorców stanie się powszechny bank. I tutaj czeka na większość z nich przykra niespodzianka ,czyli odmowa udzielenia pożyczki .

Powszechne banki nie udzielają pożyczek bez zaświadczeń ! Nauczyliśmy się wykorzystywać ową wiedzę, która doprowadziła nas do instytucji pozabankowych. Tylko prywatna firma, czy też placówka udzieli nam pożyczki bez zaświadczeń. Bez zaświadczeń to znaczy : bez dokumentów zabezpieczających, bez żyrantów, bez wymaganej dobrej historii kredytowej z BIK itp.

Dla tradycyjnego banku nasza historia kredytowa jest podstawą do udzielenia nam kredytu czy też pożyczki .

Zła opinia w Biurze Informacji Kredytowej stawia nas w złym świetle, jako osoby niepoważne i nieuczciwe. Taki klientom nie pozostaje nic, poza udaniem się w stronę sektora prywatnego, który bez problemu udzieli nam pożyczki bez zaświadczeń .

Status bezrobotnego to dla części społeczeństwa chleb powszedni. Czym jest bezrobocie ? Bezrobocie to zjawisko społeczne, które polega na tym, że część ludzi zdolnych i gotowych do podjęcia pracy, nie może takowego znaleźć z różnych powodów .

Osobę, która nie potrafi i nie może znaleźć faktycznego zatrudnienia, nie prowadzi działalności gospodarczej i nie posiada żadnego zajęcia zarobkowego nazywamy bezrobotną. To już wiemy, wokół nas przybywa osób, które mają problem ze znalezieniem pracy, lub niestety w wyniku redukcji etatów w firmie stracili ją .

Tutaj nie ma już mowy o jakiejkolwiek płynności finansowej i pojawiają się zaległości w opłatach. Jeszcze do niedawna bezrobotny nie mógł liczyć na pomoc finansową w instytucjach zajmującymi się kredytami, pożyczkami .

Banki oferowały jedynie niskie kwoty, które ograniczały się do tysiąca złotych maksymalnie

. Pożyczka dla bezrobotnych w pozabankowej sferze finansów to bezpieczny azyl o wyższym nominale. Jeżeli pozostajemy bez pracy nie dłużej niż dwanaście miesięcy to jesteśmy w stanie uporać się z ratami kredytu .

Często można natknąć się na opinie złośliwych, którzy twierdzą, że staranie się o pożyczkę dla bezrobotnych mija się z celem. Padają tendencyjne pytania dotyczące spłaty pożyczki, a mianowicie skoro nie posiadamy pracy to jak mamy zamiar wyrównać zaległości ?!

Otóż nie jest nowością ,że tak zwani bezrobotni tylko teoretycznie nie posiadają zatrudnienia. Praktyczna większość posiada nie udokumentowaną niestety formę pracy. Bankom ta wiedza nie wystarcza, ale instytucje pozabankowe reflektują taki tryb odbywanej pracy .

Faktyczny stan majątkowy pożyczkobiorcy nie ma tutaj istotnego znaczenia .

Ewentualnie zostaniemy poproszeni o okazanie miesięcznych bieżących rachunków, które potwierdzą naszą wiarygodność, co niekoniecznie musi się wydarzyć. Każda placówka ma swoje własne, ustalone wcześniej wymagania .

Pożyczki dla bezrobotnych zatem jak widać nie niosą ryzyka większych zaległości o ile ich spłata będzie regularna i przemyślana wcześniej, jeszcze przed podpisaniem umowy. Atutem kolejnym pożyczek dla bezrobotnych jest dowolny cel, na który zamierzamy wydać pieniądze. Owszem przeważnie są to zaległości, ale nie tylko .

Pieniądze mogą zostać spożytkowane na aktywne poszukiwanie pracy .

Koszty z tym związane często gęsto uniemożliwiają nam kontakt z przyszłym pracodawcą, dojazdy w miejsce pracy, koszty badań lekarskich, wykupienie kursu prawa jazdy, czy podniesienia kwalifikacji zawodowych .

Z pomocą pieniędzy z pożyczki dla bezrobotnych znacznie szybciej uda nam się osiągnąć wymarzony cel, czyli pracę udokumentowaną umową ! Niejednokrotnie awans. Takie wykorzystanie pożyczki wydaje się być najrozsądniejszą opcją o ile nie ciążą na nas zaległości, których spłacenie wymaga pośpiechu .